Surowa kara po blamażu Urugwaju. Reprezentanci wrócą do domów rejsowymi lotami

Urugwaj, zawodnicy

Urugwajska federacja piłkarska zdecydowała się na natychmiastowe anulowanie prywatnego czarteru powrotnego dla reprezentacji po odpadnięciu z mistrzostw świata już w fazie grupowej. Zawodnicy będą musieli wracać do klubów lotami rejsowymi.

Po jednej z największych sensacji turnieju, jaką jest szybkie pożegnanie Urugwaju z mundialem, władze federacji zdecydowały się na radykalny krok o wymiarze zarówno symbolicznym, jak i finansowym. Zarezerwowany wcześniej prywatny samolot, który miał przetransportować drużynę do kraju, został anulowany tuż po zakończeniu ostatniego meczu fazy grupowej.

Decyzja oznacza wyraźne odebranie części przywilejów, do których piłkarze byli przyzwyczajeni podczas turnieju. Zamiast komfortowego czarteru zawodnicy będą musieli samodzielnie zorganizować powrót do swoich klubów i ojczyzny, korzystając z regularnych połączeń lotniczych. Według doniesień medialnych ma to być reakcja na rozczarowujący występ drużyny i brak awansu do fazy pucharowej.

Urugwaj, typowany przed turniejem jako jeden z kandydatów do wyjścia z grupy, zakończył rywalizację na wczesnym etapie, co w kraju uznano za poważne niepowodzenie sportowe. Władze federacji liczą, że taki gest będzie również sygnałem dla zawodników i sztabu szkoleniowego przed kolejnymi cyklami reprezentacyjnymi.

Decyzja federacji ma przede wszystkim wymiar wizerunkowy i dyscyplinujący, ale może też zostać odebrana jako gest przesadzony w stosunku do zawodników. W nowoczesnym futbolu takie reakcje są rzadkością, jednak pokazują skalę rozczarowania w Urugwaju po nieudanym turnieju.

Komentarze

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze
Nikt jeszcze tego nie skomentował. Bądź pierwszy!
Reklama 18+